Tüm Zamanların En İyi 10 Aksiyon Oyunu


Sizi bilmem ama video oyunları söz konusu olduğunda, iyi bir aksiyon oyunu gibi kanımı pompalayan hiçbir şey yok. Ve hayır, aksiyon içeren oyunlardan bahsetmiyorum, artı işaretimi burada çok özel bir oyun türüne nişan alıyorum. En iyi 10 aksiyon oyununu beraber inceleyelim.

Çarpışmaya merkezi ve temel odak noktası olan oyunlar ve ben öncelikle yakın ve kişisel çeşitlilikteki dövüşlerden bahsediyor olsam da, burada bazı silahlar için de yer var. Öyleyse arkanıza yaslanın ve yerleşin, çünkü bunlar tüm zamanların en iyi 10 aksiyon oyunu.

En iyi 10 aksiyon oyunu nu inceliyoruz. 10 dan geriye doğru gidiyoruz.

10. Ninja Gaiden 2

2008’de, Xbox’taki orijinal yeniden başlatılan Ninja Gaiden’den daha hızlı ve daha çılgın bir aksiyon oyunu hayal etmek bile zordu, ancak sonra geldi Ninja Gaiden 2. Aynı temel savaş sistemi hafif ve ağır saldırılara bağlı kalmasına rağmen ve selefi olarak oyun benzeri kombo girdilerle savaşan Ninja Gaiden 2, aslında çok farklı bir hisse sahipti. Çok daha doğrusaldı, aksiyon neredeyse hiç durmaksızın devam ediyordu ve yeni bir sağlık sistemi, her savaş karşılaşmasının sonunda belirli bir noktaya kadar sağlığınızı geri kazanacak ve her savaşın sonunun mutlak olduğu bu yoğun mücadelelere yol açacaktı. Rahatlama. Seviye tasarımı ilk turda olduğu kadar güçlü değildi, ancak Ninja Gaiden 2’nin kaygan animasyonları, yumuşak aksiyonu ve ödüllendirici dövüşü onu bu listeye gizlice sokmak için yeterli. Yani en iyi 10 aksiyon oyunu kategorisinde 10. sırada.

9. Vanquish

Bazıları Vanquish’e bakıp “Hey, bu bir aksiyon oyunu değil, bu üçüncü şahıs nişancı oyunu!” Diyebilir. Ve ben diyorum ki, Vanquish’i standart bir üçüncü şahıs nişancı kapak tabanlı nişancı gibi oynuyorsanız, dürüst olalım, yanlış yapıyorsunuz. Vanquish baştan sona bir aksiyon oyunudur ve en iyilerinden biridir. Diğer birçok aksiyon oyunu gibi, sürekli harekete, benzersiz yeteneklerinizin ustaca kullanımına, bu durumda, yüksek hızlı atılmanıza ve zamanı kısaca yavaşlatma yeteneğine ve belirli düşman türlerine ve onları en iyi nasıl yeneceğine dair bilgiye dayanır. Platin Oyunlar, en Platin seviyelerinde ve bugüne kadar hala buna benzer bir şey yok.

8. God of War 3

God of War 3, God of War’un “klasik” tarzının zirvesini temsil ediyor. Yüzey seviyesinde aşırı şiddet ile tanımlanan bir tarz, ancak daha derin bir seviyede aslında şaşırtıcı derecede stratejik. Hemen hemen her düşmanın tasarımlarında belirli nüansları vardı ve bu nüansları bilseydiniz, ya savaşmalarını çok daha kolay hale getirirdi ya da Kratos’a bir çeşit fayda sağlardı. Gorgon’un taşlaşma bakışları savuşturulabilir ve diğer düşmanlara karşı kullanılabilir, daha küçük düşmanlar güvenli hasar için vurucu koç olarak kullanılabilir, Minotorlar, ihtiyaç duyduğunuzda bir sağlık artışı için her zaman infaz edilebilir, arpilerle mücadele edilebilir havaya uçun ve yerdeki tehlikeli durumlardan kaçının ve çok daha fazlasını yapın. Yine de savaşın ötesinde, God of War 3 dikkate değer çünkü toplam paket. Harika dövüş,

7 and 6. Bayonetta 1 and Bayonetta 2

Her iki Bayonettas da o kadar yakın kalitede ki birini diğerinin üzerine seçmek gerçekten zor, bu yüzden ikisi de aynı anda 7 ve 6 sırayı alıyor. Bayonetta, bir aksiyon oyunu olarak hemen hemen her seviyede başarılıdır. Aksiyonu zirvede, zorlu ve çok şık, ama en önemlisi, yetenekli bir saldırı ve savunma dengesini ödüllendiriyor. Diğer birçok aksiyon oyununda, iyi bir savunmaya sahip olmanın ödülü, hasar almamak ve belki de bir saldırı fırsatı elde etmektir. Ancak Bayonetta’da, mükemmel bir kaçış gerçekleştirdiğiniz her seferinde, yavaşlatılan eylem sayesinde önemli ölçüde daha fazla hasar vermenizi sağlayan Witch Time’ı tetiklersiniz. Sadece durmaksızın aksiyon üzerine kurulu süper eğlenceli bir dövüş tarzına yol açar, aynı zamanda büyük bir saldırının önünden çekildiğinizde aldığınız o süper havalı his üzerine inşa edilir.

5. Metal Gear Rising

Çok az şey beyinde, dev bir Metal Gear kolunu minik bir kılıçla bloke etmek, sonra onu havaya fırlatmak, tek bir temiz vuruşla ikiye kesmek gibi bir dopamin ve endorfin hücumunu tetikleyebilir. Metal Gear Rising, süper akışkan hareket ve dövüş, hemen hemen her şeyi bölme yeteneği ve mermileri otomatik olarak saptırma yeteneğiyle bir Jedi gibi hissetmenizi sağlayan hızlı bir ninja koşusu ile zahmetsizce havalı. Bunun ötesinde Metal Gear Rising, Bayonetta gibi büyük ölçüde dikkatli bir şekilde zamanlanmış savunmaya dayanan, ancak bunun yerine savrulmalar yerine savuşturmalara odaklanan ve ayrıca dilimlemenize izin veren Zandatsu adı verilen mükemmel bir cehennem tekniğine odaklanan benzersiz bir savaş sistemine sahiptir. Düşmanlarınızı belirli noktalarda açın, siber kalplerini alın ve sağlığınızı ve enerjinizi doldurmak için onları ezin.

4. Devil May Cry 3

Basitçe söylemek gerekirse, Devil May Cry 3, 2005’te piyasaya sürüldüğünden beri aksiyon türünün altın standartlarından biriydi. Aksiyon türünde bıraktığı iz kesinlikle silinmez. Devil May Cry 3’te, video oyunlarında tamamen benzersiz olan dövüşüyle ​​oynayabileceğiniz yollar söz konusu olduğunda, sadece bir özgürlük seviyesi var. Bu, genellikle dövüş oyunları için ayrılmış bir derinlik ve karmaşıklık seviyesine sahip bir savaş sistemine sahip bir aksiyon oyunudur, hepsi bu kadar derine inmekle ilgilenmeyenlere çekiciliğinden ödün vermeden. Hepsinden öte, tartışmasız serideki en iyi hikaye, tartışmasız en havalı ara sahneler, fantastik müzik, olağanüstü bir silah cephaneliği ve birden fazla oyunu teşvik eden açılabilir zorluklar var.

3. Devil May Cry 5

Devil May Cry 5, orijinal DMC’nin 2001 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana serinin geliştirmekte olduğu her şeyin neredeyse mükemmelliğini temsil ediyor. Kendi tarzlarında eğlenceli olan üç benzersiz oyun tarzına sahip, en iyi haliyle şık bir aksiyon. Sona geldiğinizde kendinizi mutlak bir tanrı gibi hissettiren fantastik yetenekler ve Devil May Cry 3’ten daha eğlenceli bir oyun haline getiren iki nesil değerinde yaşam kalitesi iyileştirmeleri. Bu listeyi kaçıran bir oyun olan Devil May Cry 4, bu arada, DMC5’te Devil Breakers’ın eklenmesiyle kendini tamamen eksiksiz hissediyor ve bu oyuna onu paylaşmaya layık hissettiren bir özelleştirme ve çeşitlilik düzeyi ekliyor. Dante ile spot ışığı.

2. Ninja Gaiden Black

Devil May Cry her zaman prototip “şık” aksiyon oyunu olarak hizmet ederken, Ninja Gaiden Black farklı bir şey teklif etti. Kesintisiz saldırganlığa, kılıç darbeleri, shurikens, silah sesleri, roketler ve diğer tüm kötülük türlerinden oluşan bir barajla sizi kesinlikle boğacak düşmanlarla hiper-odaklıdır. Ama neyse ki Ninja Gaiden, yoğun zorluğunun üstesinden gelmek için gerekli araçları sağlama konusunda harika. Ryu Hayabusa’nın hareketi, piyasadaki diğer tüm aksiyon oyunlarından daha iyi hissettiriyor. Son derece hareketli; duvarların üzerinde koşabilir, düşmanların içinden geçmek için uçan kırlangıç ​​denen zıplayan bir çizgi kullanabilir, düşman kafalarından atlayabilir ve yere indiğinizde ağır bir eğik çizgi zamanlayarak anında özü emebilir ve son derece güçlü bir nihai teknik uygulayabilirsiniz .

1. God of War 2018

2018’in God of War, türü, DMC’nin 2001’de esasen devrim yaratmasından bu yana türün itilmediği şekillerde ileriye taşıdı. Tam bir paketti: Kesinlikle muhteşem görseller, önceki Savaş Tanrısı’nın temel ilkelerini alan olağanüstü savaş Onlarla savaşıp tamamen farklı bir oyun tarzına, çok duygusal ve ilişkilendirilebilir bir seviyeye ulaşan destansı bir hikayeye, parlak karakter ilerlemesine uyarladı, liste uzayıp gidiyor. God of War sadece aksiyon türü için ileriye doğru muazzam bir adım değil, aynı zamanda genel olarak oyun için de ileriye doğru bir sıçrama.

Bunlar bizim favori en iyi 10 aksiyon oyunumuzdu- sizinki nedir? Yorumlarda sizin listenizde olmayanların hangisi olduğunu bize bildirin! Daha fazla yazı için wickedgamez.com sitesini takip etmeyi unutmayın.

Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>